Kuidas Alati Kirjutada Paremaid Blogipostitusi

Kirjaniku või turundaja jaoks pole midagi hullemat kui tühi paberileht või Wöördi dokument. Kust pihta hakata? Iga algus tundub jubedam kui eelmine ning lõpuks hakkab ka backspace nupp ära kuluma. 

Kuidas teha nii, et energiat oleks palju, mõtteid tuleks pidevalt juurde ja sisuloome jätkaks nii nagu Shakespearil? Eks iga inimese protsess on erinev ja see mis töötab minu jaoks ei pruugi sinu jaoks kasulik olla. Täna üritan kõik oma mõtted ühte kohta kirja panna ja loodetavasti sellest nimekirjast tuleb vähemalt üks hea mõte, mida saad isegi ära kasutada.

Näiteks kõik minu kirjutamise ideed tulevad alati just teiste inimeste tööd lugedes – olgu selleks siis blogiartikkel või raamat. Sellegipoolest, ega alati ei saa ühe inspiratsiooniallikale toetuda – eriti kui soovid igal nädalal uut sisu luua ja lugejaid huvitatud hoida.

Kui leiad endale viis kuni seitse erinevat meetodit mis töötavad, ei pea sa enam kunagi tühja valge paberi pärast muretsema, aga ideid punnitama, et mida järgmisel nädalal kirjutada.

Küsi oma lugejatelt mis abi nemad vajavad

Kas sa kirjutad lugejatele kes tahavad lihtsalt sinu mõtteid kuulda? Võib-olla kirjutad hoopis oma äri jaoks ja tahad oma kliente aidata? Esimene samm on alati oma lugejatelt küsida – mis sulle meeldib, miks ta sulle meeldib, ja mida sa veel lugeda tahaksid. Pole mõtet ratast uuesti leiutada kui sul on nendele inimestele juba ligipääs olemas ja piisab ainult küsimisest. Seda viga olen isa korduvalt teinud ja võid olla väga üllatunud, kui uurid ja vastuseid kuulama hakad.

Lihtne, eksole? Proovi seda küsimust ka teisiti sõnastada. Selleasemel, et küsida “mida sa lugeda tahad?” küsi “mis sul öösel magada ei lase?”

Uuri välja mis on Su kõige populaarsemad artiklid

Kui mõni postitus on saanud kordades rohkem lugejaid kui teine, siis tõenäosus on suur, et see ei olnud õnne pärast või vaimude sekkumisest. Siin on valikuid päris mitu, esiteks võid jällegi otse oma lugejate juurde minna ja küsidagi: mis on sinu lemmikpostitus? P.S. Palun vastake ka sellele kommentaarides 🙂

Teine valik on võtta lahti mingisugune analüütika näiteks Google Analytics  ja see peaks andma sulle täpsed numbrid, et mida su lehel kõige rohkem loetakse, kui kaua seda loetakse – kas nad on uued külastajad või tulevad juba mitmendat korda tagasi ja nii edasi.

Numbrid ei valeta.

 

Tee ekspertidega intervjuusid

Üks kõige lihtsamaid viise sisu luua on seda lasta teistel teha. Kes on sinu valdkonnas kõige suuremad eksperdid ja kuidas sa nendega ühendust saad võtta? See on protsessi kõige raskem osa.

Peale seda esita neile kõik oma küsimused mis sinu lugejatele korda võiksid minna ja härra Kuulsus teeb juba sinu eest muu töö ära. Üldiselt on kõige lihtsam seda teha kas telefoniteel või siis video abil.

Saage kokku või seadke ülesse kõne kindlal kellaajal ja lihtsalt rääkige endale huvitavatel teemadel ja küsige asju mis endale päriselt korda lähevad. Hiljem saad rahulikult kodus lindististust kuulata ja kogu selle materjali tekstiks ümber kirjutada.

Külalispostitused

Järgmine võimalus hõlmab samuti teisi blogijaid, eksperte, ja kuulsuseid. Selle asemel, et nendega intervjuu teha võid öelda neile et nad saavad kirjutada ükstapuha mis teemal nad ise tahavad. See tähendab , et sulle on veel vähem tööd!

Aga miks nad seda tegema peaksid? Lihtne – kui nad oma valdkonna eksperdid siis esiteks neile ilmselt meeldib seda teha. Teiseks, nad saavad tõsta oma mainet ja näidata veelgi rohkematele inimestele, et nad teavad millest nad räägivad, luues rohkem usaldust. Kolmandaks on neil võimalus ära kasutada sinu lugejaid ja sihtgruppi ning kui sa lubad, siis saavad nad ka enda blogi või muid materjale promoda.

Kes teab – võib-olla on sul isegi mõni lugeja kes sama asjaga nõus oleks ja suudaks kvaliteetsisu luua?

Loe oma blogikommentaare

Kui sul ei ole aega või võimalust oma lugejatega päriselt rääkida siis vaata mis sõnumeid nad sinu lehele jätnud on – see vüib olla näiteks foorumis või kommentaarides. Mis küsimusi nad kõige rohkem küsivad? Kas see on midagi millest sa võiksid ehk terve artikli kirjutada? Mis mõtteid nad seal jagavad ja kas sul on äkki rohkem kogemust nendel teemadel? Hea võimalus lugejaid aidata.

Vaata konkurente

Tegelikult ei ole vahet kas sa räägid vaimsest teadusest, blogipostitustest või spordist, sest igas valdkonnas on blogisid sadu ja seda nii eestis kui välismaal. Kui sul on ilgelt uusi ideid vaja siis võta lahti oma konkurentide ja sõprade blogid samadel teemadel ja vaata millest nemad rääkinud on. Loomulikult ära hakka nende postitusi kopeerima üks ühele vaid ürita oma “nurk” leida ja rääkida kogemusest – asja mõte on ainult ideid saada.

Jõudu ja päikest!

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *